dimel@dimel.com.tr + (90) 216 443 3991

[rev_slider home]

DİMEL; 1988 yılında kurulmuş, elektrik, elektronik ve otomasyon alanlarında çalışmakta olan bir mühendislik firmasıdır. Sanayi Elektroniği konusunda çeşitli projelere öncülük etmiş, daha sonra da Elektronik Dimmer Sistemleri geliştirerek aydınlatma kontrolü sahasında ihtisaslaşmıştır.

1998 yılından itibaren KNX Partner Sertifikası alarak KONNEX (Önceki adı ile: EIB INSTABUS) teknolojisinin Türkiye’de tanınması ve yayılması konularında çalışmalarını sürdürmüştür.

2000 yılında KONNEX DERNEĞİ’ne akredite Türkiye Eğitim Merkezi olmuştur. On yılı aşkın bir süredir Türkçe ve İngilizce KNX Partner sertifikası almak isteyenlere kurs vermekteyiz.

Uzun yıllara dayanan tecrübemizle teknik destek ve danışmanlık, projelere uygun malzeme temini, ithalat ve teslim konularında mimarlık, dekorasyon, proje ve inşaat firmalarına hizmet vermekteyiz.

[rev_slider home]
DIMEL was established in 1988, an engineering company specialized in electrical and electronic fields and their systems installations with a special emphasis in automation systems. DİMEL was successfully certified as KNX Partner in 1988, and intensively focused on introducing KNX (former, EIB INSTABUS) technology to the Turkish market.

Since 1998  DIMEL is a leading company in Industrial Power Engineering field and specialized and excelled in Lighting Control Systems.

DIMEL was designated as Certified Training Centre in Turkey as part of KONNEX organization in year 2000.
Certification courses are offered in English and Turkish aimed at awarding KNX Partner certificate, since then.

Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı, cami halıları dış avlusu olup duvarlarla çevrilidir. Zemin kaplama malzemesi kategorisine giren cami halıları, cami ye girerken ilk göze çarpan bir dekordur. Dekoru farklı yapan ise, halıdaki desen, ipliğin kalitesi ve motifteki göz alıcı tasarımlardır. Betonarme zemini kaplamasının dışında cemaatin rahat bir şekilde ibadet etmesini sağlayan cami halıları kaliteli malzemelerden ipliklerden üretilir. Halının dokusundaki sıklıkla orantılı olan kalite, dokunulduğunda kendini belli eder. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, sekiz kapıdan girilir. Avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir.
Caminin önünde ve iki yanında geniş Cami Halısı dış avlusu olup duvarlarla çevrilidir. Zemin kaplama malzemesi kategorisine giren cami halıları, cami ye girerken ilk göze çarpan bir dekordur. Dekoru farklı yapan ise, halıdaki desen, ipliğin kalitesi ve motifteki göz alıcı tasarımlardır. Betonarme zemini kaplamasının dışında cemaatin rahat bir şekilde ibadet etmesini sağlayan cami halıları kaliteli malzemelerden ipliklerden üretilir. Halının dokusundaki sıklıkla orantılı olan kalite, dokunulduğunda kendini belli eder. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, sekiz kapıdan girilir. Avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir.